Výstavy

 

06 máj

Stratené kúpele Slovenska

(0 hlasov)
Výstava potrvá od 18. decembra 2020 do 31.mája 2021

Balneologické múzeum Imricha Wintera v Piešťanoch a Trnavský samosprávny kraj

pozývajú Vás a Vašich priaťeľov na výstavu Stratené kúpele Slovenska a Mapovanie vybraných kúpeľov a travertínov Slovenska

VVýstava je jedným z výstupov projektu Mapovanie zaniknutých kúpeľných lokalít a zber petrologických vzoriek na území Slovenska, ktorý bol realizovaný odbornými pracovníkmi Balneologického múzea. Projekt bol finančne podporený Fondom pre podporu umenia. Výstava je členená na dve časti. Prvá, nosná, prezentuje časť získaných petrologických vzoriek z navštívených lokalít, napr. Gánovce, Vyšné Ružbachy, Lúčky, Bešeňová, Liptovské Sliače, Jazierce, Vlčia skala, Konská, Levice, Dudince alebo Santovka. Tie boli predtým roztriedené, odborne ošetrené, zdokumentované a stali sa trvalou súčasťou zbierok múzea. Druhá časť výstavy približuje históriu vybraných kúpeľov (Gánovce, Baldovce, Dudince, Lúčky, Korytnica, Vyšné Ružbachy, Železnô). Historické pohľadnice sa prelínajú s fotografiami súčasného stavu a doplnené sú ďalšími zbierkovými predmetmi. Výstava je sprístupnená do 31. mája 2021 vo výstavných priestoroch múzea vo Vile dr. Lisku.

Tešíme sa na Vás.

Naše služby

 • Lektorský výklad.
 • Je možné sa dohodnúť i na prednáškach spojených s premietaním krátkych filmov alebo prezentáciou fotografií zo zbierok múzea k dohodnutým témam.
 • U nás dostanete široký výber literatúry k histórii Piešťan, najbližšieho regiónu ako aj knihy k dejinám slovenských kúpeľov – výsledok publikačnej a edičnej činnosti múzea.
 • Bohatá ponuka suvenírov a pohľadníc.
 • Vstupné:
  Dospelí: 2,- €
  Deti, dôchodcovia: 1,- €
  Študenti: 1,- €
  Pedagógovia sprevádzajúci žiakov majú voľný vstup.

Sponzori a podporovatelia

Galéria