Výstavy

 

25 nov

Z tvorby Alfonsa Muchu

(2 hlasov)
Výstavu sme už otvorili od 25.11.2015 do 10.02.2016

Trnavský samosprávny kraj a Balneologické múzeum Piešťany,
hlavní sponzori výstavy:
      

Všetkých pozývajú na prehliadku výstavy

Z tvorby Alfonsa Muchu

pri príležitosti vydania poštovej známky s motívom obrazu "Buď pozdravený požehnaný prameň zdravia"

Výstava potrvá od 25. novembra 2015 do 10. februára 2016 a je inštalovaná vo výstavných priestoroch Balneologického múzea, Vila dr. Liska, Štefánikova č. 1, Piešťany.

Výstava je venovaná geniálnemu maliarovi obdobia secesie Alfonsovi Muchovi, ktorý Piešťany viackrát navštívil v posledných rokoch svojho života spolu s manželkou a dcérou. Časť výstavy prezentuje návštevy A. Muchu v kúpeľoch Piešťany, obraz, ktorý namaľoval a daroval tunajším kúpeľom a jeho históriu a taktiež vznik novej slovenskej poštovej známky s motívom detailu obrazu – Uzdravenej dievčiny – Muchovej dcéry. Na výstave budú sú taktiež vystavené unikátne fotografie, originálne diela Alfonsa Muchu – plagáty a ďalšie diela zapožičané zo zbierok múzeí v Českej republike – Múzea Brněnska – Múzeum Ivančice a Poštovního muzea v Prahe. Srdečne Vás pozývame na prehliadku zaujímavej výstavy. Využite príležitosť a príďte si pozrieť originálne diela Alfonsa Muchu – prvýkrát v Piešťanoch.

Výstavu si môžete pozrieť:

pondelok – piatok: od 8.00 do 12.00 a od 13.00 do 16.00 hodiny

v nedeľu: od 13.00 do 17.00 hodiny

výstavné priestory Balneologického múzea, Vila dr. Lisku, Štefánikova ul. 1, Piešťany

! príďte a neoľutujete !

Naše služby

  • Lektorský výklad.
  • Je možné sa dohodnúť i na prednáškach spojených s premietaním krátkych filmov alebo prezentáciou fotografií zo zbierok múzea k dohodnutým témam.
  • U nás dostanete široký výber literatúry k histórii Piešťan, najbližšieho regiónu ako aj knihy k dejinám slovenských kúpeľov – výsledok publikačnej a edičnej činnosti múzea.
  • Bohatá ponuka suvenírov a pohľadníc.
  • Vstupné 1€
  • Vstupné pre študentov len 0,50€, pedagógovia sprevádzajúci žiakov majú voľný vstup.

Sponzori a podporovatelia

Galéria