Podujatia

 

01 mar

Slávnostná prezentácia knihy Ľudovíta Wintera: Spomienky na Piešťany / Memoirs of Piešťany

(1 Hlasovať)

1. marca 2017 o 18.00 hodine


Marec - mesiac knihy, odštartuje v Piešťanoch vo veľkom štýle

Vďaka spolupráci Balneologického múzea Imricha Wintera zriadeného Trnavským samosprávnym krajom a občianskeho združenia ProWinter sa na predajné pulty dostáva nové, dvojjazyčné slovensko – anglické vydanie memoárov Ľudovíta Wintera: Spomienky na Piešťany / Memoirs of Piešťany.

Kniha bola vydaná s finančnou podporou Fondu na podporu umenia, Rezortu Piešťany a Nadácie Veolia. Spomienky na Piešťany sú pútavo napísané memoáre jednej z najvýraznejších postáv modernej piešťanskej histórie - nájomcu a riaditeľa piešťanských kúpeľov Ľudovíta Wintera. Dielo, ktoré Ľ. Winter napísal vo veku 97 rokov, približuje jedinečným štýlom jeho životnú cestu, spojenú s rozvojom Piešťan – kúpeľov i obce (neskôr mesta).

Slávnostná prezentácia publikácie sa bude konať v priestoroch partnera podujatia, ktorým je Elektrárňa Piešťany na Staničnej ulici v stredu 1. marca 2017 o 18.00 hodine.

Vstup je voľný, všetkých Vás v mene organizátorov srdečne pozývame.

Vladimír Krupa, Balneologické múzeum Imricha Wintera

Naše služby

  • Lektorský výklad.
  • Je možné sa dohodnúť i na prednáškach spojených s premietaním krátkych filmov alebo prezentáciou fotografií zo zbierok múzea k dohodnutým témam.
  • U nás dostanete široký výber literatúry k histórii Piešťan, najbližšieho regiónu ako aj knihy k dejinám slovenských kúpeľov – výsledok publikačnej a edičnej činnosti múzea.
  • Bohatá ponuka suvenírov a pohľadníc.
  • Vstupné 1€
  • Vstupné pre študentov len 0,50€, pedagógovia sprevádzajúci žiakov majú voľný vstup.

Sponzori a podporovatelia

Galéria