Výstavy

Výšivka v okolí Piešťan a Trnavy

Výstava potrvá do 14.04.2020

Balneologické múzeum Imricha Wintera v Piešťanoch a Trnavský samosprávny kraj

pozývajú Vás a Vašich priaťeľov na výstavu s názvom Výšivka v okolí Piešťan a Trnavy, na ktorej sú vystavené mnohé doteraz nevystavené unikátne predmety z etnografickej zbierky múzea. Vystavené sú súčasti ľudových odevov, kompletné ľudové odevy, bytový textil a drobné textilné doplnky domácností i ukážky výšiviek z cirkevného prostredia. Najstaršie pochádzajú z druhej polovice 19. storočia. Vystavené sú i ukážky odevu z druhej polovice 20. storočia zdobeného výšivkou a rôznymi aplikáciami. Srdečne Vás pozývame na prehliadku výstavy.

Výstavu vo výstavných priestoroch múzea vo Vile dr. Lisku, Štefánikova 1, môžete navštíviť pondelok až piatok od 8.00 do 12.00 a od 13.00 do 16.00, v nedeľu od 13.00 do 17.00 hodiny. Výstava potrvá do 14. apríla 2020

Tešíme sa na Vás.