21 feb

Výšivka v okolí Piešťan a Trnavy

Balneologické múzeum Imricha Wintera v Piešťanoch a Trnavský samosprávny kraj Vás srdečne všetkých pozýva na prednášku s názvom Výšivka v okolí Piešťan a Trnavy.

prednáška sa uskutoční priamo na veľmi zajímavej výstave Výšivka v okolí Piešťan a Trnavy, na ktorej sú vystavené mnohé doteraz nevystavené unikátne predmety z etnografickej zbierky múzea. Vystavené sú súčasti ľudových odevov, kompletné ľudové odevy, bytový textil a drobné textilné doplnky domácností i ukážky výšiviek z cirkevného prostredia. Najstaršie pochádzajú z druhej polovice 19. storočia. Vystavené sú i ukážky odevu z druhej polovice 20. storočia zdobeného výšivkou a rôznymi aplikáciami. Prednáška je spojená s prehliadkou výstavy.

Tešíme sa na Vás 27. februára 2020 (štvrtok) o 16.30 hodine vo výstavných priestoroch Balneologického múzua Imricha Wintera, Vila dr. Lisku Štefániková 1 Piešťany.