Noc múzeí v Balneologickom múzeu Imricha Wintera

Trnavský samosprávny kraj a Balneologické múzeum Imricha Winterav Piešťanoch Vás pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí srdečne pozývajú na Celoslovenskú noc múzeí do:

Stálej expozície v budove Kúpeľnej dvorany: otvorené od 13.00 do 20.00 hodiny

Program:
tvorivé dielne ukážky krojov (a možnosť aj si kroj vyskúšať)od 13.00 – 18.00 hod. Kvíz / pexeso pre malých aj veľkých Hra „Zábavné putovanie Piešťany“

Prezentácie:
  • 16.00 hod. - Tajomný svet húb
  • 18.00 hod. - Čo sa našlo vo Váhu?
  • Unikáty z doby bronzovej, nálezy zo stredoveku a novoveku (rozprávanie o nálezoch s možnosťou dotýkať sa histórie – nálezov z rieky)

pozývame Vás aj do expozícií a na výstavu do Vily dr. Lisku: Štefánikova č. 1, Piešťany otvorené od 13.00 do 20.00 hodiny

Program:
    Prehliadka unikátnej výstavy „Generál M. R. Štefánik, v odkaze historickej zbierky Balneologického múzea Imricha Wintera“ a kvíz pre malých aj veľkých

pozývame Vás aj do expozície Pamätná izba Ivana Krasku:

Nábr. I. Krasku č. 2, otvorené od 14.00 do 19.00 hodiny

Program:

Komentované prehliadky expozície každú celú hodinu

Prednes poézie Ivana Krasku, Alexandra Murínová

Vstupné – 1,00,- € zaplatíte iba 1 x – je platné pre vstup do troch expozícií múzea. Výťažok z tohto vstupného sa použije na zaplatenie časti nákladov na zreštaurovanie plastiky sv. Jána Nepomuckého zo zbierky Histórie. Podporte svojou návštevou záchranu tejto vzácnej sochy. Ďakujeme Vám.